Pınar Ayhan

27544902_10155366341737399_109035216620190633_n_edited_edited.jpg

Kurucu

Pınar Ayhan, 1972’de Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde doğdu. Ankara Özel Yükseliş Lisesi ve Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Halkla İlişkiler alanında master dersleri aldı.  ​Üniversite yılllarında orkestra solistliği ile profesyonel müzisyenliğe başlayan Pınar Ayhan, 1994-2014 yılları arasında TRT'de çeşitli programlarda sunuculuk ve müzisyenlik yaptı. 

1996 ve 1997 yıllarında Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finallerinde Türkiye ikincisi olan Pınar Ayhan, 2000 yılında Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finalinde Grup S.O.S. eşliğinde, sözleri kendisine ve Orkun Yazgan'a, bestesi eşi Dr. Sühan Ayhan’a ait “Yorgunum Anla” adlı şarkıyla Türkiye birinciliğini kazandı. Sanatçı, ilk kez yarı Türkçe, yarı İngilizce olarak seslendirilen bu şarkıyla 45. Eurovision Şarkı Yarışmasında ülkemizi Stockholm’de başarıyla temsil etti ve 59 puanla 10.cu oldu.

​​​

Pınar Ayhan, Baha Müzik Yapım Organizasyon şirketini kurarak 2012 yılında, ilk albümü “Duyuyor musun?” ile kendine ve eşi Dr. Sühan Ayhan'a ait şarkıları hayata geçirdi. Ardından, 2013 yılında, Burak Kaya'nın "Cango'ya Türküler" albümünde, caz yorumuyla icra edilen türkülere sesini verdi.  2014 yılında ise bu kez "İkimiz İçin" adlı ikinci albümünü kaydetti. 

2014-2016 yılları arasında Baha Müzik Yapım Organizasyon ile internette YouTube üzerinden canlı yayınlanan "Misafir Şarkılar" adında 2 yıl boyunca devam eden 18 programlık konser dizisi projesini gerçekleştiren sanatçı, hem albüm şarkılarını, hem de unutulmaz klasikleri, samimi bir ev ortamında misafir ettiği birbirinden değerli sanatçılarla birlikte, takipçilerinin evlerine misafir olarak seslendirdi. 

2016 yılında sanatçı, "Orada Duruverseydi Zaman" adlı müzikli anlatı projesini hayata geçirdi ve bu projede Prof. Dr. Sühan Ayhan, Banu Mertyürek Güler, Gülçin Onbaşıoğlu, Ayşe Karakoç ve yanısıra Evren Kalaycıoğlu, Erdinç Aktuğ, Aslı Gültekin, Özge Erdem, Tolga Yüksel, Ulaş Koray Gökben, Mustafa Cihan Aslan, Bilgin Canaz, Murat Işık ve İlker Karsavuran gibi Ankara'nın önemli müzisyenleri ile çalışarak, Türkiye Cumhuriyetininin önemli şahsiyetlerinin satır aralarında kalmış gerçek hikayelerini, her hikayenin içinden taşan ezgilerle bezeyerek tiyatro sahnelerinde seyirciyle buluşturdu. 2017 yılında bu projenin devamı niteliğinde olan "Kemâl" adlı müzikli anlatı ile Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yaşamını ve çocukluğundan ölümüne yaşamından önemli kesitleri, onu Atatürk yapan insanları ve olayları sahneye taşıdı. 29 Ekim 2016 tarihindeki ilk gösteri ile başlayan bu serüvende, Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Denizli, Balıkesir, Antalya, Samsun, Adana, Eskişehir, Kayseri, Trabzon, Elazığ, Çanakkale, Merzifon, Datça, Fethiye gibi il ve ilçelerde 100'e yakın gösteri sahneledi. 2021 yılında projenin üçüncü ürünü olan "Dinle Çocuk" müzikal belgeselini yazdı ve sahneye koydu. "Orada Duruverseydi Zaman" müzikal belgeselinde hikayesini anlattığı, Türkiye'nin ilk seyyar sergisi Karadeniz Vapuru'nun seyir defterini yayına hazırlayarak "Atatürk'ün Sergi Vapuru" adıyla kitap haline gelmesini sağladı.

Bu iki müzikal belgesel projenin yanısıra,  "Ezgisi Olan Hikâyeler / Hikâyesi Olan Kadınlar",  "Zamansız Ezgiler", "Aşk Olsun!", "Fakat Ne Eğlenmişiz!" gibi konuya özgü müzikli performanslar sergilemeye başladı.

​​

Sahnede anlattıklarını sahaya taşıyarak topluma karşı sorumluluğunu yerine getirmek üzere adım atan Pınar Ayhan, köy ile kent arasında bütüncül yaklaşımla sosyal yardımlaşma, eğitim, kültür ve sanat köprülerini yeniden oluşturabilmek ve onarabilmek adına 2020 yılında Tohumluk Vakfı'nı kurdu. Halen Tohumluk Vakfı Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Girişimci İş Kadınları Derneği (ANGİKAD), Ankara Halkla İlişkiler Derneği (AHİD) ve Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV)  Genel Kurul üyesidir. 

www.pinarayhanofficial.com

Pelin Yılmaz

WhatsApp Image 2021-05-11 at 15.21.37.jp

Kurumsal İletişim Sorumlusu

1993 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Türk Telekom Anadolu Teknik Lisesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde liseyi tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi bölümünde lisans eğitimi aldı ve bu bölümü birincilikle bitirdi. Pedagojik formasyon eğitimi aldı, aynı zamanda Endüstriyel Tasarım alanında çift anadal yaptı. Aynı yıl Erasmus programı ile İngiltere’ye gitti. 2018 yılında Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Yeni Medya Bilim Dalı’nda yüksek lisansa başladı. Habertürk ve T.C. Hazine Müsteşarlığı’nda staj eğitimini tamamladıktan sonra çeşitli organizasyon şirketlerinde organizasyon sorumlusu olarak çalıştı. 2018 yılında Baha Müzik Yapım Organizasyon şirketi bünyesinde kurumsal iletişim sorumlusu olarak çalışmaya başladı ve halen aynı şirkette iş hayatına devam ediyor.

Evren Kalaycıoğlu

WhatsApp Image 2021-05-11 at 23.59.30.jp

Müzik Koordinatörü

1981 Ankara doğumlu; ilkokul çağından beri piyano çalıyor. Başkent Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği, Bilkent Üniversitesi’nde Müzik Teorisi ve Kompozisyon okudu. Bahçeşehir Üniversitesi Caz Akademisi yüksek lisans programını kazandı ancak devam etmedi. Şu anda Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Müzik Teknolojileri alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Kamil Sökmen, Ersun Çavuşoğlu, Çetin Akıncı, Kaan Bıyıkoğlu ve Genco Arı gibi isimlerden özel dersler aldı. Pek çok grupla piyanist ve klavyeci olarak sahne aldı. 

2015'ten beri Baha Yapım bünyesinde müzisyen ve müzik koordinatörü olarak çalışmaktadır.