top of page

ANMA PROGRAMLARI

Ekran Resmi 2024-03-22 11.38.36.png

"Çılgın Türk" Turgut Özakman'ı andık.

 

28.02.2022 tarihinde İnönü Vakfı, ANAÇEV, Eğitim Dostları Vakfı, ADD ve Tohumluk Vakfı'nın ortaklaşa düzenlediği ve Yenimahalle Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı özel etkinlikte, vefatının 9. yıldönümünde "Şu Çılgın Türk: TURGUT ÖZAKMAN Anma Programı" gerçekleştirildi.

 

Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programın son kısmında Pınar Ayhan’ın “Şu Çılgın Türk” Müzikli Anlatısı sahnelendi. Müzikal anlatı sırasında Pınar Ayhan'a Musa Göçmen Orkestrası müzisyenleri, Mehmet San, Irmak Acar ve Alp Ediz İmren eşlik etti.

 

Ülkemizin yetiştirdiği çok kıymetli bir tiyatro, edebiyat, sanat, eğitim ve hukuk adamı olan Turgut Özakman'ı bir kez daha saygıyla anıyoruz. 

28.09.2022

Ekran Resmi 2024-03-22 11.50.01.png

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı, 24-31 Ocak 2024 tarihleri arasında, temasını “Adalet Demokrasi Laiklik” olarak belirlediği 31. Adalet ve Demokrasi Haftası’nda bir dizi etkinlik düzenledi. Bu kapsamda 28 Ocak Pazar günü, Maltepe’de Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesinde, Kızılırmak Yerel Dernekler Federasyonu’nun düzenlediği etkinlikte Pınar Ayhan,

“Uğur Mumcu | Yürekli Kalem” müzikli anlatısı ile sahnedeydi.

 

Ülkemizin yetiştirdiği çok kıymetli bir gazeteci olan Uğur Mumcu'yu bir kez daha saygıyla anıyoruz. 

24.01.2024

‎Özün Sesi Görsel Yatay.‎001.jpeg

Özün Sesi Aşık Veysel gösterisinde Pınar Ayhan sizi müzikli bir tarih yolculuğuna çıkarıyor.  

Yüzyıllar boyunca susmuş susturulmuş Türk halkının artık sanatla, müzikle konuşması gerektiğini hatırlatan Ulu Önderimizden başlayıp, bizleri Aşık Veysel'le buluşturan, sahnede onun dizelerinden türküler seslendiren Pınar Ayhan, bizlere sanatın bir ülkeyi nasıl yükselttiğini, hafızamızın o dizelerde nasıl tekrar hayat bulduğunu gösteriyor.

Bu eser, Aşık Veysel'in hayatını ve sanatını anlamak, değerini kavramak ve onun eserleriyle bir araya gelmek isteyenlere ilham veriyor. Sanatın gücünü ve etkisini vurgulayan bu gösteri, izleyicilere Türk halkının köklü kültürünü ve tarihini anlatmayı hedefliyor.

Ölüm yıldönümünde onun türküleri ve hikayeleriyle Aşık Veysel Şatıroğlu'nu saygıyla anıyoruz. 

20.03.2024

bottom of page