top of page

BİZ KİMİZ?

Biz bir aileyiz. Bağımsız bir topluluğuz. Tiyatro değil yaptığımız... Hikâyeler anlatıyoruz. Gerçek hikâyeler... Satır aralarında kalmış, bizlere anlatılmamış, yakın tarihimizde tarihsel önemi olan karakterlerin ve olayların hikayeleri... Konuyla ilgili müziklerle, şarkılarla, türkülerle bezeyerek, 2,5 saatlik bir yolculuğa çıkarıyoruz izleyenleri... Bir müzikal belgesel yolculuğu... Adıyla özdeş işte, orada duruveriyor zaman...

 

NELER YAPABİLİRSİNİZ?

29 Ekim 2016'dan bu yana kendi olanaklarımızla, sosyal medyanın gücüyle 100'den fazla gösteriyle onbinlerce izleyiciye ulaşabildik. Bize ulaşıyorsunuz ve diyorsunuz ya, hadi bizim şehrimize de gelin diye... Biz de çok istiyoruz. Bakın bunu nasıl yapabiliriz?

 1. Maddi gücünüze göre gösteriye sponsorluk yapabilirsiniz. Gösterinin tümüne ya da belli kalemlerine sponsor olarak farklı şehirlerde, farklı okullarda, farklı ortamlarda daha çok insana ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz. Bunun için üye olduğunuz bir sivil toplum kuruluşunu, bir derneği, bir şirketi, bir okulu harekete geçirebilirsiniz.

 2. Sponsorluğu tek başınıza yapamayacağınız durumlarda diğer STK, okul aile birliği gibi topluluklarla işbirliği yapabilirsiniz.

 3. Gösteri için az ya da çok toplu bilet alabilir, ya da "askıda bilet" uygulaması ile ailenizin, çalışanlarınızın, öğrencilerinizin veya maddi imkansızlıklar nedeniyle böyle gösterilere ulaşma imkanı olmayanların bu gösterileri izlemesini sağlayabilirsiniz. 

 4. Belediyeleriniz ile temasa geçip, gösterinin belediyeniz tarafından satın alınıp halka ücretsiz olarak sahnelenmesini sağlayabilirsiniz.

 5. Kongre ve toplantılarda sosyal program olarak "Orada Duruverseydi Zaman", "Kemâl", "Dinle Çocuk" ve benzeri gösterilerimizin sahnelenmesini sağlayabilirsiniz.

 

Aşağıda, örnek olarak, bugüne dek geçekleştirdiğimiz gösterilerde bize destek olan topluluk ve kuruluşları bulabilirsiniz:

 1. ZİÇEV / Zihinsel Yetersiz Çocukları Koruma ve Yetiştirme Vakfı -  Ankara, İstanbul, Antalya, Kayseri  (Sponsorluk, sonrasında bağış)

 2. ANGİKAD / Ankara Girişimci İşkadınları Derneği – Ankara (Sponsorluk, sonrasında burs fonu)

 3. Üniversiteli Kadınlar Derneği  - Ankara (Sponsorluk, sonrasında burs fonu)

 4. Başkent Üniversitesi - Ankara (Sponsorluk, öğrenci ve öğretim üyelerine ücretsiz gösteri)

 5. Çankaya, Yenimahalle (Ankara) , Seyhan (Adana), Merkezefendi (Denizli), Merzifon (Amasya), Fethiye (Muğla), Hasanoğlan / Elmadağ (Ankara), Mihalıççık (Eskişehir), Karabağlar (İzmir) gibi lçe Belediyeleri,  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (Halka açık ücretsiz gösteri)

 6. Denizli Tabip Odası ve Odak Hastanesi – Denizli, Samsun Tabip Odası (Sponsorluk, Bilet satışı)

 7. TEV / Türk Eğitim Vakfı + Rotary + Tabip Odası Birlikteliği – Balıkesir (Sponsorluk, Bilet satışı, sonrasında burs fonu)

 8. ÇEV / Çağdaş Eğitim Vakfı – Bursa (sponsorluk, bilet satışı, sonrasında burs fonu)

 9. Doğsan Cerrahi Dikiş Malzemeleri / Özel Sektör – Trabzon (Sponsorluk, sonrasında burs fonu)

 10. Güven Sağlık Vakfı / Güven Hastaneleri / Özel Sektör – Elazığ (Sponsorluk)

 11. ODTÜ Koleji / Okul Aile Birliği – Ankara (Bilet satışı ve sponsorluk)

 12. Piri Reis Okulları ve St. Joseph Okulları / Üç okulun Okul Aile Birlikleri – İzmir (Bilet satışı ve sponsorluk)

 13. Rotary (Toplu bilet alımı + Biletix)

 14. Atakule / Murat Tarman 

 15. Eren Holding

 16. Diğer gösteriler Baha Müzik Yapım organizasyonu ile gerçekleştirilmiştir.

bottom of page