top of page
5a19f10f-29bb-4511-8bf6-0f2602aaff82_edited_edited.jpg

Kurucu

Pınar Ayhan, 1972’de Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde doğdu. Ankara Özel Yükseliş Lisesi ve Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Halkla İlişkiler alanında master dersleri aldı.  ​Üniversite yılllarında orkestra solistliği ile profesyonel müzisyenliğe başlayan Pınar Ayhan, 1994-2014 yılları arasında TRT'de çeşitli programlarda sunuculuk ve müzisyenlik yaptı. 

1996 ve 1997 yıllarında Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finallerinde Türkiye ikincisi olan Pınar Ayhan, 2000 yılında Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finalinde Grup S.O.S. eşliğinde, sözleri kendisine ve Orkun Yazgan'a, bestesi eşi Dr. Sühan Ayhan’a ait “Yorgunum Anla” adlı şarkıyla Türkiye birinciliğini kazandı. Sanatçı, ilk kez yarı Türkçe, yarı İngilizce olarak seslendirilen bu şarkıyla 45. Eurovision Şarkı Yarışmasında ülkemizi Stockholm’de başarıyla temsil etti ve 59 puanla 10.cu oldu.

​​​

Pınar Ayhan, Baha Müzik Yapım Organizasyon şirketini kurarak 2012 yılında, ilk albümü “Duyuyor musun?” ile kendine ve eşi Dr. Sühan Ayhan'a ait şarkıları hayata geçirdi. Ardından, 2013 yılında, Burak Kaya'nın "Cango'ya Türküler" albümünde, caz yorumuyla icra edilen türkülere sesini verdi.  2014 yılında ise bu kez "İkimiz İçin" adlı ikinci albümünü kaydetti. 

2014-2016 yılları arasında Baha Müzik Yapım Organizasyon ile internette YouTube üzerinden canlı yayınlanan "Misafir Şarkılar" adında 2 yıl boyunca devam eden 18 programlık konser dizisi projesini gerçekleştiren sanatçı, hem albüm şarkılarını, hem de unutulmaz klasikleri, samimi bir ev ortamında misafir ettiği birbirinden değerli sanatçılarla birlikte, takipçilerinin evlerine misafir olarak seslendirdi. 

2016 yılında sanatçı, "Orada Duruverseydi Zaman" adlı müzikli anlatı projesini hayata geçirdi ve bu projede Prof. Dr. Sühan Ayhan, Banu Mertyürek Güler, Gülçin Onbaşıoğlu, Ayşe Karakoç ve yanısıra Evren Kalaycıoğlu, Erdinç Aktuğ, Aslı Gültekin, Özge Erdem, Tolga Yüksel, Ulaş Koray Gökben, Mustafa Cihan Aslan, Bilgin Canaz, Murat Işık ve İlker Karsavuran gibi Ankara'nın önemli müzisyenleri ile çalışarak, Türkiye Cumhuriyetininin önemli şahsiyetlerinin satır aralarında kalmış gerçek hikayelerini, her hikayenin içinden taşan ezgilerle bezeyerek tiyatro sahnelerinde seyirciyle buluşturdu. 2017 yılında bu projenin devamı niteliğinde olan "Kemâl" adlı müzikli anlatı ile Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yaşamını ve çocukluğundan ölümüne yaşamından önemli kesitleri, onu Atatürk yapan insanları ve olayları sahneye taşıdı.

29 Ekim 2016 tarihindeki ilk gösteri ile başlayan bu serüvende, Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Denizli, Balıkesir, Çanakkale, Antalya, Samsun, Adana, Eskişehir, Kayseri, Trabzon, Elazığ, Zonguldak, Merzifon, Mihalıççık, Datça, Fethiye gibi il ve ilçelerde 200'e yakın gösteri sahneledi. 2021 yılında projenin üçüncü ürünü olan "Dinle Çocuk" müzikal belgeselini yazdı ve sahneye koydu.

 

"Orada Duruverseydi Zaman" müzikal belgeselinde hikayesini anlattığı, Türkiye'nin ilk seyyar sergisi Karadeniz Vapuru'nun seyir defterini yayına hazırlayarak "Atatürk'ün Sergi Vapuru" adıyla kitap haline gelmesini sağladı.

Bu iki müzikal belgesel projenin yanısıra,  "Ezgisi Olan Hikâyeler / Hikâyesi Olan Kadınlar",  "Zamansız Ezgiler", "Aşk Olsun!", "Fakat Ne Eğlenmişiz!" gibi konuya özgü müzikli performanslar sergilemeye başladı.

​​

Sahnede anlattıklarını sahaya taşıyarak topluma karşı sorumluluğunu yerine getirmek üzere adım atan Pınar Ayhan, kırsal ile kent arasındaki köprüleri sosyal yardımlaşma, eğitim, kültür, sanat ve spor yoluyla bütüncül yaklaşımla yeniden oluşturabilmek ve onarabilmek adına 2020 yılında Tohumluk Vakfı'nı kurdu. Halen Tohumluk Vakfı Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca meme kanserinde erken tanının önemini vurgulamak için kurulan Farkındalığın Gücü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Ankara Girişimci İş Kadınları Derneği (ANGİKAD), Ankara Halkla İlişkiler Derneği (AHİD) ve Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV)  Genel Kurul üyesidir. 

www.pinarayhanofficial.com

f2507fb6-5423-4e52-9f6f-79657887000d_edited.jpg

Kurumsal İletişim Sorumlusu

1995 yılında Adana’da dünyaya geldi. İlkokul ve lise eğitimlerini Adana’da tamamladı. 2018 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Ayrıca Felsefe bölümünde yan dal yaptı. Lisans eğitimi devam ederken yaz dönemlerinde Çukurova Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nde sosyolog olarak, T.C. Devlet Personel Başkanlığı’nda ise İnsan Kaynakları bölümünde stajyer olarak görev yaptı. 
2018 yılında mezun olduktan sonra çeşitli organizasyon şirketlerinde halkla ilişkiler birimlerinde çalıştı, sahada kayıt ve salon koordinatörlüğü yaptı. Kişisel gelişim zirveleri, sağlık kongreleri organizasyonlarında görev aldı. 2022 Mart ayı itibariyle Baha Müzik Yapım Organizasyon bünyesinde Kurumsal İletişim Sorumlusu çalışmaya başladı. Halen iş hayatına Baha Yapım’da devam etmektedir.

Pınar Ayhan CV
Didem AslıYeldan CV
bottom of page