top of page

17 Eki Pzt

|

İZMİR

KEMÂL

"Türk Milletine gülmesini ve hayattan zevk almasını öğreten" insanın hikayesi...

KEMÂL
KEMÂL

Saat ve Yer

17 Eki 2022 20:00 – 23:00 GMT+3

İZMİR, Akdeniz, Fuar Alanı, 35210 Konak/İzmir, Türkiye

Bu Etkinlik Hakkında

Pınar Ayhan, Mustafa Kemâl'in yaşam öyküsünü bambaşka bir gözle anlatarak "İnsan Atatürk" ile bizi bir kez daha tanıştırırken, bizleri 1881'den 1938'e büyülü bir yolculuğa çıkartıyor.

Yapım ve yönetimi Baha Müzik Yapım Organizasyon'a, fikir ve projesi Pınar Ayhan'a ait olan “Kemâl”de, dönem araştırma ve metin Banu Mertyürek Güler ve Pınar Ayhan'a ait. Kostüm danışmanlığını Esra Başıbüyük‘ün yaptığı bu gösterinin afiş ve posterlerinde kullanılan resim ise ressam Nevin Keskin Dalyan tarafından bu projeye özel olarak yaratıldı.

Bu projede, sahnede Pınar Ayhan'a 6 kişilik bir orkestra eşlik ediyor. Orkestra, Evren Kalaycıoğlu (Piyano ve orkestra şefi), Ayşe Özge Erdem (Keman), Yağmur Bilgin (Viyolonsel), Erdinç Aktuğ (Perküsyon), Ekrem Öztan (Klarnet) ve Ulaş Koray Gökben (Bağlama) gibi deneyimli müzisyenlerden oluşuyor. Ses ve teknik yapım YeSa Müzik, Işık Tasarımı Mustafa Bal tarafından gerçekleştiriliyor.

Etkinlik, kuruluşunun 100. yıldönümü şerefine, ülkemizin gıda alanında önemli firmalarından olan AYTAŞ A.Ş. ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir. 

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page