top of page

28 Eki Cum

|

İZMİR

KEMÂL

"Türk Milletine gülmesini ve hayattan zevk almasını öğreten" insanın hikayesi...

KEMÂL
KEMÂL

Saat ve Yer

28 Eki 2022 20:30 – 23:30

İZMİR, Sevgi, 95, Abdülhamit Yavuz Cd. Kültür Sitesi, 35410 Gaziemir/İzmir, Türkiye

Bu Etkinlik Hakkında

Etkinlik, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, Gaziemir Atatürk Kültür Merkezi'nde, Gaziemir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olup tüm halkımız davetlidir. Ücretsiz davetiyeler Gaziemir Atatürk Kültür Merkezi'nden temin edilebilir.

Pınar Ayhan, Mustafa Kemâl'in yaşam öyküsünü bambaşka bir gözle anlatarak "İnsan Atatürk" ile bizi bir kez daha tanıştırırken, bizleri 1881'den 1938'e büyülü bir yolculuğa çıkartıyor.

Yapım ve yönetimi Baha Müzik Yapım Organizasyon'a, fikir ve projesi Pınar Ayhan'a ait olan “Kemâl”de, dönem araştırma ve metin Banu Mertyürek Güler ve Pınar Ayhan'a ait. Kostüm danışmanlığını Esra Başıbüyük‘ün yaptığı bu gösterinin afiş ve posterlerinde kullanılan resim ise ressam Nevin Keskin Dalyan tarafından bu projeye özel olarak yaratıldı.

Bu projede, sahnede Pınar Ayhan'a 6 kişilik bir orkestra eşlik ediyor. Orkestra, Evren Kalaycıoğlu (Piyano ve orkestra şefi), Elif Ece Kaya (Keman), Yağmur Bilgin (Viyolonsel), Erdinç Aktuğ (Perküsyon), Ekrem Öztan (Klarnet) ve Ulaş Koray Gökben (Bağlama) gibi deneyimli müzisyenlerden oluşuyor. Ses ve teknik yapım YeSa Müzik, Işık Tasarımı Mustafa Bal tarafından gerçekleştiriliyor.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page